Като гости в спектакъла са поканени младите звезди от последните няколко сезона на популярното телевизионно предаване „Х Фактор“ Пламен и Иво Добреви, Михаела Маринова и Невена Пейкова.
В своя юбилеен стотен сезон Държавният музикален и балетен център София представи най-новия си спектакъл „Бягство“ по песни на известния български дует „Авеню“. Сюжетът разказва една много човешка история на две момчета, които са влюбени в музиката и създават дует. Действието се развива през 90-те години на миналия век. Попадайки на първата им песен, звукозаписна компания в Америка е силно впечатлена от техният талант и отправя предложение за съвместна работа. Но точно тук идва преломния момент – поканата важи само за единия от тях. Двамата се изправят пред съдбоносния избор, който ще остави следи върху целия им живот. И така единият решава да замине, а другият остава в България. Спектакълът разкрива една история на неразделни приятели, в която техните пътища се разделят и приятелството, любовта и мечтите им са подложени на големи изпитания. Минали през много трудности, те отново се събират, прощават всичко и създават най-големият си хит като дует. Разказът е представен разбираемо и обикновено, за да може зрителя да вникне в същността на проблемите на героите и да види техните драми и прераждане.
“Когато си млад и всичко е пред теб, мислиш, че е достатъчно да разпериш ръце и да полетиш към мечтите си. Дали е толкова лесно да ги достигнеш?! Особено, ако живееш във време на преход, промени, рухване на стени, разделящи хората, откриване на нови хоризонти”
Александър Мутафчийски



(9 оценки, средно: 4,33 от възможни 6)

















Иван
Много приятно изживяване…
Алекс72
Невероятнен спектакъл